wtorek, 30 czerwca 2015

Zmaganie z decu - krok 4

Przede wszystkim odnośnik do fajnej zabawy i nauki

 
A to moje zmagania. Naprawdę musiałam jakoś oznaczyć słoiczki z przyprawami, dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym ?

 Doskonale widać, jakie znaczenie ma położenie preparatu do spękań - więcej, większe pęknięcia. Biała farba nakładana pędzlem, tapując.

Usiłowałam powalczyć też z transferem  i poległam po raz kolejny. Małe słoiczki przeżyły trzy mycia,  napis "sól" został, aczkolwiek zachwytu nie wywołuje.  Cóż, będę próbować dalej - bo jakieś napisy być muszą.
Spękania nie są trudne - maiłam jakąś resztkę preparatu no name, wyszło zadowalająco. Prawdziwym wyzwaniem okazało się malowanie obramowań pędzelkiem ;)
I jeszcze jedno - pełna jestem podziwu dla osób, które malują plastikowe wieczka słoiczków. To jest naprawdę wyzwanie.

10 komentarzy:

Anetta pisze...

Fajnie wygląda ten komplet na przyprawy:) Spękania wyszły całkiem solidnie. Im bardziej próbuję spękań, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie są do końca przewidywalne i za każdym razem wychodzi coś innego:)) Pozdrawiam:)

Renata Walczak pisze...

Słoiczki wyszły świetnie, podoba mi się to, ze ozdobiłaś tylko kawałek, a nie zamalowałaś całą powierzchnię:)
co do transferu ja pozostaję przy spreju do silników- jest rewelacyjny i zawsze transfer mi wyszedł:)
pozdrawiam cieplutko:)

Sowiarnia pisze...

Mam identycznie słoiczki, ale zrobiłam do nich papierowe etykietki. Twoje wyglądają bardziej stylowo i jakoś tak "z duszą" dzięki tym spękaniom :)

Gosia pisze...

Świetne przyprawniki!! ja pokazałam u siebie plastikową nakretkę ze spękaniami własnie! zapraszam:)

świat cieni (micia) pisze...

Efekt końcowy naprawdę nie tuzinkowy szkoda że nie tak trwały jak byś chciała,ale obrazek zamiast opisu to bardzo dobry i dekoracyjny pomysł . Pozdrawiam serdecznie

Klimju pisze...

Bardzo fajn etykiety. Nigdy dotąd nie pomyślałam, żeby zrobić decu na części słoika, w wyszło bardzo fajnie . Spękania są, całość pięknie się prezentuje. Nie wiem dlaczego nie wyszedł transfer, a na co robiłaś? Słoiczki śliczne, czy z transferem, czy bez. Pozdrawiam serdecznie :-)

Natalia Stefaniak pisze...

Wspaniałe. Bardzo ładne spękania, podoba mi się że część słoiczków jest dalej przezroczysta. Super!

Annette ;-) pisze...

Spękania bardzo fajnie wyszły, a to przecież ruletka. Mi najlepiej udały się za pierwszym razem, z każdym następnym jest gorzej, ale może znowu kiedyś wyjdą takie, jak bym chciała.

minimeble pisze...

Pięknie wyszły. Bardzo fajny pomysł:)

Ewa Jurewicz pisze...

Uroczy i praktyczny komplecik! Od dawna sobie obiecuję zrobić coś podobnego i jakoś nigdy nie mam na to czasu.
Cieplutko pozdrawiam.